Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agapornisové

Agapornis škraboškový k hnízdění je potřebná vlhkost vzduchu v hnízdící budce. Vlkost by měla být 80%, dosáhneme ji tím že budeme rozprašovačem kropit budku.

Samice průměrně snáší
4-6 vajec a to obden. Doba sezení je 20 - 21 dní. O krmení mláďat se starají oba rodiče, mláďata budku opouštějí za 35 - 40 dnů po vylíhnutí. Poté je ještě asi 14 dnů dokrmuje samec. Potřebná je vlhkost vzduchu v hnízdící budce. Vlkost by měla být 80%, dosáhneme ji tím že budeme rozprašovačem kropit budku.

Budka: Pro hnízdění se doporučují dřevěné budky s rozměry 18x18x25 cm s vletovým otvorem o průměru 5 cm. 

 

 

 

Agapornis růžohlavý k hnízdění je potřebná vlhkost vzduchu v hnízdící budce. Vlkost by měla být 80%, dosáhneme ji tím že budeme rozprašovačem kropit budku.

Samice obvykle snese 3-5 vajíček. Doba sezení na vejcích je 21 - 22 dnů a mladí opouštějí budku za 35 - 40 dní.

Pro hnízdění se doporučují dřevěné budky s rozměry 18x18x25 cm s vletovým otvorem o průměru 5 cm.

 

 

 

Agapornis etiopský k hnízdění je potřebná vlhkost vzduchu v hnízdící budce. Vlkost by měla být 80%, dosáhneme ji tím že budeme rozprašovačem kropit budku.

Samice snese průměrne 3-6 vajíček a samice na nich sedí 24 - 25 dnů. Mláďata zůstávají v budce asi 7 - 8 týdnů. Budka: Pro hnízdění se doporučují dřevěné budky s rozměry 18x18x25 cm s vletovým otvorem o průměru 5 cm.

 

 

 

 

Agapornis Fischerův k hnízdění je potřebná vlhkost vzduchu v hnízdící budce. Vlkost by měla být 80%, dosáhneme ji tím že budeme rozprašovačem kropit budku.

Samice průměrně snese 4 - 6 vajíček a snáší je obden. Doba sezení je  20 - 21 dní. Po vyklubání se o ně stará nejdříve samice, později oba rodiče. Asi po pěti týdnech vylétávají z budky, později je ještě dokrmuje samec. Měli by se nechávat hnízdit nejlépe 2x ročně.

Budka: Pro hnízdění se doporučují dřevěné budky s rozměry 18x18x25 cm s vletovým otvorem o průměru 5 cm.

 

 

 

 

Agapornis šedohlavý k hnízdění je potřebná vlhkost vzduchu v hnízdící budce. Vlkost by měla být 80%, dosáhneme ji tím že budeme rozprašovačem kropit budku.

Samice obvykle snese 3-7 vajíček, na kterých sedí 21 - 22 dnů. O mláďata se stará nejdříve samice, poté i samec, po 38 - 42 dnech mláďata vylétávají z budky. Poté je ještě asi 14 dnů dokrmuje samec.

Budka: Pro hnízdění se doporučují dřevěné budky s rozměry 18x18x25 cm s vletovým otvorem o průměru 5 cm.

 

 

 

 

Agapornis růžohrdlýk hnízdění je potřebná vlhkost vzduchu v hnízdící budce. Vlkost by měla být 80%, dosáhneme ji tím že budeme rozprašovačem kropit budku.

Samice snáší průměrně 4-5 vajíček, doba sezení je 21 - 22 dnů. Ze začátku je krmí jen samice, později se přidá i samec. Asi po pěti týdnech mláďata vylétávají z budky a ve stáří šesti měsíců přepeřují.

Budka: Pro hnízdění se doporučují dřevěné budky s rozměry 18x18x25 cm s vletovým otvorem o průměru 5 cm.

 

 

 

 

 

Agapornis hnědohlavý k hnízdění je potřebná vlhkost vzduchu v hnízdící budce. Vlkost by měla být 80%, dosáhneme ji tím že budeme rozprašovačem kropit budku.

Samice snáší 4-5 vajec, mláďata se líhnou za 22 dní a opouštějí hnízdo 37-40 dnů po vylíhnutí.

Budka: Pro hnízdění se doporučují dřevěné budky s rozměry 18x18x25 cm s vletovým otvorem o průměru 5 cm.

Vaječná míchanice:

1)      Vejce uvařené natvrdo nastrouháme

2)      Přidáme nastrouhanou mrkev z jablkem

3)      Najemno nasekáme zelené krmení

4)      Nastrouháme tvaroh a dětské piškoty

5)      Přidáme nastrouhaný stroužek česneku

6)      Podle dávkování přidáme vitamíny

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář